Zespół Szkół nr 3
       
Archiwum
Strona Gimnazjum
 
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3 Slideshow Image 4
 
 
Uczniowie
Nauczyciele
Rodzice
Ważne linki
Najlepsi uczniowie
 
 
Komunikat Dyrektora szkoły
Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 nastąpi 2 września 2013r.
8.00 uroczysta msza św. dla uczniów klas I-VI,
9.00 spotkanie z panią dyrektor i wychowawcami na sali gimnastycznej.
Podręczniki na rok szkolny 2013/14
Podajemy listę podręczników na rok szkolny 2013/14.
klasy I-III - kliknij tutaj>>>
klasy IV-VI- kliknij tutaj>>>
Witajcie wakacje

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy pogodnych wakacji, niezapomnianych wrażeń, podróży, nowych znajomości i szczęśliwych powrotów. Przypominamy również o zachowaniu bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu.

Pożegnanie klas szóstych

"Doskonalenie siebie to źródło wszelkiego postępu i rozwoju" te słowa Konfucjusza widniały nad głowami absolwentów. Kolejny rocznik uczniów opuścił mury naszej szkoły. Pożegnanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Były łzy wzruszenia, piosenki i wiersze. W imieniu całego Grona Pedagogicznego pani dyrektor oficjalnie podziękowała, nagrodziła i pożegnała szóstoklasistów. Statuetkę najlepszego absolwenta otrzymała Agnieszka Pluta. Gratulujemy i życzymy jej dalszych sukcesów.
Słowa podziękowania skierowane były również do zaproszonych na tę uroczystość rodziców uczniów, którzy osiągnęli średnią ocen powyżej 4,75 i bardzo dobre lub wzorowe zachowanie oraz rodziców wspierających szkołę, pracujących aktywnie w Radzie Rodziców.
Życzymy wszystkim absolwentom jak najlepszych wyników w dalszej nauce.

Szanowna Dyrekcjo, drodzy nauczyciele, mamy nadzieję, że zapiszemy się w Państwa pamięci pozytywnie i ciepło. Dziś już jako absolwenci Szkoły Podstawowej nr 5 życzymy dyrekcji i całemu Gronu Pedagogicznemu wielu sukcesów w pracy zawodowej, siły, wytrwałości, kreatywności, pasji oraz uczniów, którzy będą potrafili docenić Wasz trud.

Absolwenci

Festyn szkolny

Relacja z festynu 2013 >>> tutaj >>>

Relacja z festynu 2012 >>> tutaj >>>

Relacja z festynu 2011 >>> tutaj >>>

Niech nas ogarnia - "Moda na czytanie!"
Tradycją ZS 3 są spotkania miłośników czytania w ramach konkursu czytelniczego i akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Konkurs międzyszkolny zaszczycili przybyli goście:
- pan zastępca burmistrza Andrzej Raudner
- pani rzecznik – Hanna Piorecka – Nowak
- pani dyrektor ZS 3 Małgorzata Marciniak
oraz uczestnicy konkursu czytelniczego z ZS1, ZS2, SP 3, SP 6, SP 8 SP Stanowice, SP Książenice G 2, i ZS3 .Tegoroczna XII edycja Tygodnia Czytania odbywa się w Polsce pod hasłem „Czytanie dzieciom – najlepsza inwestycja !
Przybyli do ZS 3 mogli podziwiać talenty artystyczne młodzieży, wystąpiły w programie muzycznym: Kamila Strzyżewska, Magda Maćkowiak z III c, Klaudyna Siwek z kl IV, z klasy II – Zosia Mrowiec i Weronika Uszczyk. Klasa V b przygotowała inscenizację Lokomotywy J. Tuwima, ponieważ rok 2013 ogłoszony został rokiem Tuwima w Polsce. W roku 2013 przypada sześćdziesiąta rocznica jego śmierci –poeta zmarł 27 grudnia 1953 roku. W tym roku minie też sto lat od jego poetyckiego debiutu – publikacji wiersza “Prośba” w “Kurierze Warszawskim”. Poezja Juliana Tuwima jest jedną z najważniejszych w XX wieku propozycji uprawiania sztuki słowa. Bogata i różnorodna twórczość autora “Kwiatów polskich” stanowi żywotną i atrakcyjną propozycję dla odbiorców w każdym wieku. Tuwim urodził się pod koniec XIX wieku w Łodzi, pisarz, tłumacz, autor wodewili, skeczy, librett operetkowych i tekstów piosenek, jeden z najpopularniejszych poetów dwudziestolecia międzywojennego. Współzałożyciel kabaretu literackiego „Pod Picadorem” i grupy poetyckiej „Skamander”. Znany przede wszystkim jako autor znakomitych, ponadczasowych wierszy dla dzieci, m.in. Lokomotywa, Ptasie radio, Okulary, Słoń Trąbalski, Bambo, Kotek, Abecadło, Rzepka.

W konkursie wzięli udział miłośnicy twórczości Małgorzaty Musierowicz, którzy zmierzyli się z wiedzą o jej najnowszych książkach – Sprężyna i Mc Dusia .Natomiast uczniowie szkół podstawowych musieli wykazać się podczas konkursu wiedzą z Hobbita Tolkiena. Najlepsze w kategorii SP okazały się dziewczęta z SP 8 – Alicja Pawlina i Natalia Malczyk, natomiast wśród gimnazjalistów maksymalną liczbę punktów zdobyła Anna Tumułka z G 4. Poziom konkursy był bardzo wyrównany dlatego jury przyznało wiele nagród i wyróżnień. Wśród nich znalazły się uczennice ZS 3 Monika Dubec, Sandra Gołąbek, Dominika Siwek.
Po zmaganiach konkursowych zaprezentowały się laureatki konkursów recytatorskich z klasy V b: Weronika Strzelczyk, Ania Wencel, Martyna Żólkiewicz , Martyna Musiolik, Dominika Szłapka.
Konkurs prowadziły Klaudia Strzelczyk i Paulina Jamiołkowska z I a.
Uroczystość został przygotowana przez nauczycieli: B. Jankowską, M. Pyszny we współpracy z A. Jędrzejak, M. Albrecht, U. Krettek.
Dziękujemy za udział i zachęcamy do czytania!

M. Pyszny

Galeria zdjęć >>>

Laureatka konkursu wojewódzkiego
Z radością informujemy, że uczennica klasy IV b Magdalena Marek została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Informatyczno - Humanistycznego "Ja w poetyckich dymów kłębach" - interpretacja plastyczna dowolnego utworu poetyckiego Juliana Tuwima – grafika komputerowa zorganizowany z okazji ustanowienia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2013 Rokiem Juliana Tuwima.
Na konkurs posłaliśmy 5 prac. Cieszymy się, że talenty naszych uczniów zostały docenione.

Prace posłane na konkurs, w kolejności: Zofia Mrowiec IIa, Dominika Meps IVa, Kamila Macełko IVa, Szymon Ksiądz VIb.

Festyn szkolny

Społeczność Uczniowska i Rada Rodziców
serdecznie zapraszają na festyn szkolny, który odbędzie się
15 czerwca 2013r. w godzinach od 16.00- 20.00
na terenie boiska szkolnego Zespołu Szkół nr 3 w Czerwionce-Leszczynach.
Dzień Dziecka

List Rzecznika Praw Dziecka

Szanowni Państwo,
1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wystosował list do Rodziców, Opiekunów oraz Wychowawców, poruszający temat nowej kampanii społecznej REAGUJ.MASZ PRAWO. Kampania ta ma na celu zmianę postaw świadków stosowania przemocy wobec dzieci i skłonienie ich do reagowania w takich sytuacjach i zgłaszania takich przypadków.

Pełna treść listu
Stołówka szkolna

Koszt obiadów na czerwiec:
Szkoła podstawowa:
Klasy 1 - 3 = 28,50 zł
Klasy 4 - 6 = 57,00 zł

Dzień Ziemi

30 kwietnia na uroczystym apelu podsumowaliśmy akcje, wydarzenia i konkursy dotyczace Dnia Ziemi. Obejrzeliśmy inscenizację EKO Kapturek w wykonaniu klasy VI b. Podziwialiśmy najmłodszych jak śpiewali piosenki, recytowali wiersze, grali na fletach. Poznaliśmy laureatów konkursu "Wiedzy Ekologicznej dla klas IV-VI".
I miejsce zajęła Justyna Zawalska klasa VI a
II miejsce zajęła Zofia Budny klasa V a
III miejsce zajęła Agnieszka Pluta klasa VI a, Anna Wencel klasa V b, Paweł Siwek klasa VIa.

Na sali gimnastycznej zobaczyliśmy prace plastyczne uczniów, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym "Ziemia jest jedna".
I miejsce - Filip Fojcik, Patryk Figura klasa IV b
II miejsce- Oliwia Romańska, Sara Kasperska klasa IV b
III miejsce- Paulina Ślązak klasa IV b.

Konkurs na plakat ekologiczny wygrała klasa Vb. W nagrodę pojedzie na wycieczkę rowerową.
Najpiękniejsze listy "Do Ziemi" napisały:
Roksana Zelek klasa Va, Natalia Pabich klasa IV a, Anna Wencel klasa Vb.

Pokaz mody ekologicznej poprzedzony występem tanecznym uczennic klasy Vb zaskoczył szkolną widownię. Prezentowano stroje m.in. z worków i gazet, biżuterię z nakrętek, buty z butelek, pomysłowe torby. Uczniowie w roli modeli i modelek wykazali się odwagą i poczuciem humoru. Najbardziej spodobały się przebrania Sabiny Grajner klasa IIb, Wanessy Szewczyk z Vb, Rafała Szłapki i Stanisława Klucznioka klasa IVb.

Wszystkie nagrody dla laureatów konkursów ufundowało Starostwo Powiatowe w Rybniku.

J. Drabczyk, M. Albrecht

Komunikat Dyrektora szkoły
Informujemy, że dnia 13 maja 2013r. (poniedziałek) odbędą się zebrania rodziców.
O godzinie 16.15 zapraszamy wszystkich serdecznie na spotkanie z panią psycholog na sali gimnastycznej, potem na spotkania z wychowawcami w klasach.
Konkurs liryki patriotycznej - Carmina Patrium

Dnia 7 maja, krótko po świętach 1, 2, 3 maja odbył się w szkole konkurs liryki patriotycznej. Uczestniczyło w nim 29 recytatorów reprezentujących klasy od I SP do III Gimnazjum. Konkurs rozpoczęła solistka Klaudyna Siwek, która wykonała 3 pieśni patriotyczne. Uczestnicy konkursu wybierali głównie teksty znane im z lekcji języka polskiego: "Polska", " Pieśń o żołnierzach z Westerplatte", " Bogurodzica", "Rota", " Hymn do miłości ojczyzny"...
Jury konkursu recytatorskiego w składzie : Pani dyrektor ZS 3 - Małgorzata Marciniak, p. Bogusława Jankowska, p. Anna Jędrzejak, p. Magdalena Łubkowska, p. M. Pyszny przyznało następujące wyróżnienia:
I miejsce- Dominika Szłapka, Weronika Strzelczyk, Agnieszka Pluta, Zofia Budny, Hania Jania, Andżelika Skarupa Magdalena Płaszczyk

II miejsce - Fabian Jaskulski , Anna Wencel, Ewa Kedzierawska, Martyna Zółkiewicz, Roksana Zelek, Natalia Siembida , Paweł Siwek

III miejsce - Julia Furgoł, Julia Woźniak, Martyna Musiolik, Joanna Krukowka, Klaudia Kaczmarczyk

Gratulujemy!

M. Pyszny

Dzień Narodowy

Polaku, nie bądź ponury.
Rozwiń skrzydła! Dziób do góry!

29 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Święto Konstytucji 3 Maja i Dzień Flagi, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji:"Orzeł może", której patronem jest Prezydent Polski Bronisław Komorowski. W związku z tym, każdy postarał się o jakiś biało - czerwony element. Starsi uczniowie rozdawali wykonane przez siebie patriotyczne kotyliony, malowali flagi na policzkach, a klasy I- III kolorowały godło Polski. Pojawiły się patriotyczne gazetki szkolne i oczywiście odbył się apel. Pamiętajmy, że barwy narodowe są naszą dumą i chlubą. Należy nosić je godnie i nie wolno ich znieważać.

"Z czego słynie nasze miasto"

Klasa VB realizuje międzynarodowy projekt etwinning dotyczący tematyki regionalnej. Na lekcjach języka polskiego oraz kółku poznawaliśmy legendy z naszego regionu, wykonywaliśmy plakaty, prezentacje, interesujemy się historią gminy, jej zabytkami i pomnikami przyrody. Zastanawiamy się z czego może być dumne nasze miasto. Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, wybraliśmy się w miniony wtorek do Urzędu Gminy i Miasta. Tę wizytę uczniowie ocenili jako udaną, ciekawą, fajnie spędzony czas, ciekawy dzień w szkole.

Poniżej zamieszczamy dokładne sprawozdanie Dominiki Szłapki z klasy VB.

Dnia 16.04.2013r. klasa V b wraz z nauczycielami panią Małgorzatą Pyszny i Bogusławą Jankowską wybrała się do Urzędu w Czerwionce, by dowiedzieć się – „Z czego słynie nasze miasto”. W budynku USC powitały nas panie Hanna Piorecka – Nowak – rzecznik urzędu oraz Kornelia Warzecha – kierownik USC. Panie opowiedziały nam o zawieraniu ślubów, zmianie nazwisk, zgonach, uroczystościach, a my zaprezentowaliśmy scenkę- „Czerwony Kapturek po sląsku” oraz wiersz Śląski Hilary”. Zostaliśmy poczęstowani cukierkami oraz obdarowani folderami. Około godziny 10.00 przyszedł pan burmistrz – Wiesław Janiszewski, według którego największymi wartościami gminy są: węgiel, ludzie, gwara, obiekty sportowe, zdolne dzieci. Następnie przeszliśmy do innego budynku do wydziału ekologii i zdrowia, tam pani Katarzyna Pyszny opowiadała nam o walorach przyrodniczych gminy: Cysterskich Kompozycjach Krajobrazowych Rud Wielkich, Głębokich Dołach, pomnikach przyrody, ścieżkach dydaktycznych. Do szkoły wróciliśmy okrężną drogą, bo była piękna pogoda. Naszą wizytę uważam za udaną oraz ciekawą.

Podsumowanie kolejnego etapu działań projektowych stanowił klasowy konkurs wiedzy.
I miejsce zdobyła – Weronika Leporowska.
II – Weronika Strzelczyk i Ewa Kędzierawska,
III – Dominika Szłapka, Martyna Musiolik, Martyna Żółkiewicz.
Dziewczyny otrzymają nagrody ufundowane przez urząd gminy.

M. Pyszny

Stołówka szkolna

Koszt obiadów na maj:
Szkoła podstawowa:
Klasy 1 - 3 = 27,00 zł
Klasy 4 - 6 = 54,00 zł

Sprawdzian Kompetencji po klasie VI

W czwartek 4 kwietnia 2013 r. uczniowie klas VI pisali swój najważniejszy w szkole podstawowej test (poniżej zamieszczamy plik - arkusz egzaminacyjny). Uczestnictwo w sprawdzianie jest jednym z warunków ukończenia szkoły. Sprawdzian w sali gimnastycznej rozpoczął się o godz. 9.00 i trwał 60 minut. Uczniowie otrzymają wyniki na początku czerwca. Trzymamay za Was kciuki!

Arkusz egzaminacyjny 2013
Wielkanoc

Wesołego zająca,
co śmieje się bez końca.
Szczerbatego barana, co beczy od rana.
Radości bez liku, pisanek w koszyku.
I wielkiego lania w Dniu Mokrego Ubrania.

Wesołych Świąt życzymy wszystkim Pracownikom Szkoły oraz naszym Uczniom.

obrazek wykonała Natalia Siembida kl. Va

Zobacz galerię obrazków >>>

Pierwszy Dzień Wiosny

Dnia 21 marca witaliśmy w naszej szkole wiosnę. Wszystkich serdecznie przywitała pani dyrektor Małgorzata Marciniak życząc uczniom samych ciepłych i kolorowych dni. Apel poprowadzili uczniowie klas VI - Agata Ślązak i Paweł Siwek. Każda z klas prezentowała swoje wyjątkowe umiejętności i talenty. Zobaczyliśmy m.in. taniec irlandzki w wykonaniu uczniów klasy IVb, do piosenki "Gangam style" tańczyli uczniowie klasy IVa, doskonałe układy choreograficzne przedstawiły klasy V w zielonych zgodnych z porą roku kostiumach. W wiosennych przebranich tańczyli kankana uczniowie VIb, wspaniałe skecze i grę aktorską prezentowali uczniowie klasy VIa. Były ogromne brawa i wiwaty a nawet prośby o bis.
Ogromnym powodzeniem cieszył się ogłoszony przez świetlicę szkolną konkurs "Zakręceni". Dwunastu uczestników konkursu kręciło "hula-hop|". Zaskoczyli oni wszystkich swoimi umiejętnościami i pomysłami. Trudno było wybrać tych najlepszych. Jury doceniło pracę i zaangażowanie wszystkich. Zwycięstwo odniósł Staś Kluczniok IVb, II miejsce zajęli Igor Buchta IIIb i Weronika Leporowska Vb, III miejsce Rafał Szłapka VIa, Paulina Pokusińska Vb i Wiktor Banaś IVa. Ponadto przedstawiciele klas brali udział w biciu rekordu we wspólnym skakaniu przez skakankę. Najlepiej spisała się klasa Vb
BRAWO!

Również gościliśmy przedstawicieli Rybnickiego Klubu Żużlowego. Z wielką ciekawością zobaczyliśmy prezentację multimedialną przedstawiającą historię klubu, ich najlepszych zawodników oraz fragmenty różnych zawodów.

Kalendarzowa wiosna przywitała nas wieloma atrakcjami. Bawiliśmy się doskonale.Krzyczymy - WITAJ WIOSNO!

M. Albrecht

 
Stołówka szkolna

Stołówka Szkolna informuje o wprowadzeniu od miesiąca kwietnia dokonywania wpłat za obiady bezpośrednio na konto. Opłat można dokonywać drogą elektroniczną bądź poprzez bezpośrednią wpłatę na konto:

75 8454 1095 2003 0037 7245 0005

Wpłata na konto stołówki musi być dokonana do 25 dnia każdego miesiąca poprzedzającego korzystania z obiadów, a do dnia 28 należy dostarczyć potwierdzenie wpłaty do intendenta stołówki.
Koszt obiadów na kwiecień:
Szkoła podstawowa:
Klasy 1 - 3 = 28,50 zł
Klasy 4 - 6 = 57,00 zł

Mały OKR, czyli powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

4 i 5 marca odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski "Mały OKR 2013", zorganizowany przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego powiatu rybnickiego - w sumie 36 uczestników.
Dzieci i młodzież prezentowała prozę oraz poezję, gimnazjaliści natomiast po raz pierwszy mieli okazję konkurować w kategorii "poezja śpiewana". Tegoroczną edycję konkursu uroczyście otworzyła pani wicestarosta pani Aleksandra Chudzik. Jury w składzie Izabela Karwot, Stefania Szyp i Zofia Paszenda wybrało laureatów, a zdobywcy pierwszych miejsc przystąpią do etapu wojewódzkiego. Każdy dzień przesłuchań rozpoczął się od krótkiego recitalu poezji śpiewanej w wykonaniu wychowanków pani Agnieszki Janas.

LAUREACI POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO "MAŁY OKR 2013"
Gmina i miasto Czerwionka-Leszczyny
Kategoria: szkoła podstawowa klasy IV-VI
I miejsce - Weronika Strzelczyk - SP nr 5
II miejsce - Wiktor Belkhayat - SP nr 3
III miejsce ex aequo - Maria Michalik - SP nr 3, Dominika Szłapka - SP nr 5
wyróżnienia - Wojciech Witek - SP Przegędza
Paulina Hanak - SP nr 1
Zofia Budny - SP nr 5

Weronika Strzelczyk z VB wspaniale reprezentowała w miniony poniedziałek naszą szkolę na konkursie wojewódzkim, recytując teksty Jana Brzechwy i Małgorzaty Musierowicz na deskach Teatru Śląskiego w Katowicach.
Uczennice ZS 3 przygotowane zostały przez swych nauczycieli: Małgorzatę Pyszny, Bogusławę Jankowską, Annę Gudzik
Gratulujemy wspaniałego występu!

M. Pyszny

Szkolna Kasa Oszczędności

Dostajesz kieszonkowe od rodziców? Zbierasz pieniądze w skarbonce? Marzysz o kupnie nowego telefonu komórkowego, ale ciągle nie potrafisz uskładać odpowiedniej kwoty? Mamy dla Ciebie nowoczesną formę oszczędzania. Od marca na terenie szkoły otwieramy Szkolną Kasę Oszczędności. SKO to najstarszy w Polsce program edukacji finansowej. Dzięki udziałowi w programie:

  • wyrobisz w sobie nawyk świadomego oszczędzania nawet małych kwot,
  • nauczysz się zarządzać swoim minibudżetem,
  • nabędziesz praktycznych umiejętności, jak korzystać z konta bankowego.
Program dedykowany jest do uczniów od 6. do 13. roku życia. W ramach programu będziesz mógł korzystać z własnego konta, które jest:
  • bezpieczne – możliwość wypłaty pieniędzy z konta jedynie przez rodziców lub za pośrednictwem nauczyciela,
  • bezpłatne – założenie i prowadzenie konta nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi kosztami,
  • bezkonkurencyjne – pierwszy serwis tego rodzaju w Polsce i unikalny projekt o tym charakterze w skali Europy,
  • bardzo dobrze oprocentowane – 5% w skali roku do 2500 zł oraz 2% od nadwyżki ponad 2500 zł
Od kwoty naliczonych odsetek pobierany jest podatek od zysków kapitałowych w wysokości 19%.
OSZCZĘDZANIE Z SKO ZAPROCENTUJE W PRZYSZŁOŚCI!

Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w programie zgłoś się do pani U. Krettek - opiekuna szkolnego SKO.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: PKO

Szkolny konkurs recytatorski klas młodszych

Tuż przed feriami odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III. Wysłuchaliśmy wierszy J. Tuwima, J. Brzechwy, D. Wawiłow, J.Kerna i wielu innych. Funkcję jury pełniła p. B. Jankowska.
Oto zwycięzcy:

klasy pierwsze: I miejsce-Kinga Michalska
Klasy drugie: I miejsce-Sabina Grajner
klasy trzecie: I miejsce- Patryk Machnik

Laureaci będą reprezentować naszą szkołę w konkursie rejonowym.

M. Albrecht

Szkolny konkurs recytatorski - "Jeśli potrafisz, pchaj się na afisz!"

We wtorek 26.02.2013r. odbył się szkolny konkurs recytatorski, w którym zaprezentowali się uczniowie klas IV - VI SP 5: Natalia Redzimska, Katarzyna Gudzik, Paulina Ślązak, Wiktoria Sobczak, Sara Kasperska, Paweł Sznabel, Zofia Budny, Anna Wencel, Martyna Żółkiewicz, Dominika Szłapka, Weronika Strzelczyk, Martyna Musiolik, Wiktoria Drewniok, Agnieszka Pluta, Oliwia Lichawska, Paweł Siwek, Zuzanna Włoczko, Patrycja Śmietana.

Poziom konkursu był bardzo wysoki, recytatorzy przygotowali ciekawy repertuar, opanowali pamięciowo długie teksty poetyckie, trafnie je interpretowali. Jury w składzie pani dyrektor - Małgorzata Marciniak, p. Bogusława Jankowska, p. Małgorzata Pyszny przyznało następujące wyróżnienia:
I miejsce- Zofia Budny V a za interpretację wiersza "Stół"
I miejsce- Weronika Strzelczyk V b za interpretację fragmentów tekstu "Pchła Szachrajka"
II miejsce- Dominika Szłapka V b za interpretację fragmentów tekstu "Pchła Szachrajka".

Dziewczęta będą reprezentować szkolę na konkursie powiatowym 4 marca. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki i dyplomy.

M. Pyszny

Dzień Babci i Dziadka w klasie I

Pierwszoklasiści pokazali inscenizację " O dwunastu miesiącach" i zaśpiewali dwie piosenki w języku angielskim. Wręczyli też swoim dziadkom i babciom laurki. Ponieważ Dzień Babci i Dziadka połączono z uroczystym PASOWANIEM na czytelnika biblioteki szkolnej, uczniowie zaprezentowali piękne czytanie z podziałem na role. Następnie Koło Przyjaciół Biblioteki przedstawiło swój program, min. pokazano Czerwonego Kapturka po śląsku. I wreszcie pierwszoklasiści mogli wypożyczyć swoją pierwszą książkę.


  
Komunikat Rady Rodziców
Szanowni Rodzice !
W ramach możliwości przekazania 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego zwracamy się do Państwa z prośbą o jego przekazanie naszej Szkole.
Zespół Szkół Nr 3 zawarł umowę z Funduszem Lokalnym "RAMŻA" w Czerwionce-Leszczynach, na przekazanie wpłat 1 % podatku od Rodziców. Jak to zrobić?
Należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT-28, PIT-36, PIT- 36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 .
W odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego wpisujemy:
FUNDUSZ LOKALNY RAMŻA
nr KRS: 0000103086
z dopiskiem: dla Zespołu Szkół Nr 3 w Czerwionce - Leszczynach

i kwotę, którą chcemy przekazać na rzecz tejże organizacji. Kwota nie może przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół. Następnie to Urząd Skarbowy przekazuje kwotę na konto Fundacji, którą podatnik wskazał w swoim zeznaniu. Podatnik nic nie wpłaca.

Proszę zobaczyć na załączonym obrazie, sposób wypełnienia. Wszystkim Tym, którzy przekażą 1% podatku z góry serdecznie dziękujemy!


Koniec I półrocza
Dnia 18 stycznia odbył się apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2012/13. Zostali na nim wyróżnieni ucznowie klas I -VI ze średnią ocen 4,75 i powyżej oraz bardzo dobrym lub wzorowym zachowanem. Można było równeż podziwiać najlepszych uczniów ze średnią ocen 5.0 i wzorowym zachowaniem. Zostali oni odznaczeni "Tarczą Wzorowego Ucznia". Gratulacje otrzymali najlepsi czytelnicy naszej szkoły oraz laureaci konkursów.
XVIII KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ
Dnia 11.01.2013 w naszej szkole odbyła się XVIII Edycja Konkursu Wiedzy Biblijnej - Etap Dekanalny - Rejonowy dla uczniów klas IV - VI pod hasłem: "Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie" (J 11,25) .
W konkursie wzięło udział 71 uczniów z 24 szkół Dekanatu Żory i Dekanatu Dębieńsko.
Treścią konkursu była Ewangelia według Świętego Jana oraz wstęp do Ewangelii. Etap rejonowy miał formę testu. Gospodarzem konkursu była Pani Dyrektor Małgorzata Marciniak, która wraz z Burmistrzem panem, Wiesławem Janiszewskim oraz Zastępcą Burmistrza, panem Andrzejem Raudnerem, przywitała wszystkich gości.
Po zakończeniu pisania testu uczniowie mogli wysłuchać kolęd w wykonaniu szkolnego chóru pod dyrekcją pani Anny Jędrzejak oraz obejrzeć "Jasełka" przygotowane przez panią Małgorzatę Pyszny.
Ks. Dziekan Antoni Szczypka wręczył wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie pamiątkowe dyplomy oraz upominki. A oto nasi laureaci:
  1. Martyna Walusz- SP nr 17 Powstańców opiekun: Aleksandra Kamela
  2. Joanna Szymik - SP 3 Czerwionka-Leszczyny opiekun: Maria Kapuścińska
  3. Bogusława Tlołka - SP 3 Czerwionka-Leszczyny opiekun: Maria Kapuścińska

Dziękujemy sponsorom naszego konkursu. Byli nimi: Dziekan Dekanatu Żory ks. Stanisław Gańczorz, Dziekan Dekanatu Dębieńsko ks. Antoni Szczypka, Ks. Proboszcz Józef Szulik - Rogoźna.

Organizatorami konkursu były katechetki: Joanna Pluta i Joanna Hachulla oraz Doradca Metodyczny Nauki Religii Mariola Karwot.

Komunikat Dyrektora szkoły
Serdecznie zapraszamy 21 stycznia 2013r. (poniedziałek) na szkolne jasełka, które odbedą się na sali gimnstycznej ZS nr 3 o godzinie 16.30.
Następnie odbędą się spotkania z wychowawcami w klasach, celem podania klasyfikacji śródrocznej.
Szczęśliwego Nowego Roku

Niech Nowy Rok przyniesie Wam radość,
miłość, pomyślność i spełnienie wszystkich marzeń, a gdy się one już spełnią nich dorzuci garść nowych marzeń, bo tylko one nadają życiu sens!

W Nowym Roku wielu szczęśliwych tylko chwil...
Szczęścia w domu, w szkole i wszędzie, gdzie będziecie...


obrazek wykonała Nikola Kiesz kl. VIb

Zobacz galerię obrazków >>>

Szkolne Jasełka
Bóg się rodzi, moc truchleje ... w takim świątecznym nastroju obejrzeliśmy przedstawienie jasełek. Wykonali je uczniowie klasy IIIa i IVa pod kierunkiem katechetki pani J. Pluty i pani U. Strzelczyk. Oprawę muzyczną przygotował jak zawsze szkolny chór oraz klasa IIa, która wygrała na fletach kolędę pod czujnym okiem p. G. Galicy budząc podziw wszystkich uczniów.
Wszystkim zebranym złożyła życzenia świąteczne dyrektor p. M. Marciniak, prosząc jednocześnie o rozwagę podczas odpoczynku. Zakończeniem spotkania były wigilie klasowe, gdzie uczniowie dzielili się opłatkiem, wymieniali się prezentami i śpiewali kolędy.


Zobacz galerię zdjęć >>>

Talenty Ślązoków
W piątek- 14 grudnia świetlica szkolna z samego rana zapełniła się uczniami ZESPOŁU SZKÓŁ NR 3, którzy chcieli wziąć udział w gwarowym konkursie - TALENTY ŚLĄZOKÓW. Byli to reprezentanci wielu klas od I SP do III G, występowali w kategoriach: piosenka, wiersz, scenka. Konkurs prowadził - Grzegorz Urbański - uczeń klasy II a (realizujacy obowiązkowy projekt edukacyjny: Gwara bogactwem regionu?). Talenty artystyczne uczniów ZS 3 oceniało jury w składzie: pani dyrektor ZS 3 - Małgorzata Marciniak, pani Anna Jędrzejak, pani Bogusława Jankowska, pani Magdalena Łubkowska.
Spotkanie obfitowało w wiele wspaniałych emocji i wrażeń, młodzi artyści wzbudzili: podziw, zaskoczenie, radość zebranych widzów. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez radę rodziców i organizatorów spotkania.

Ocena jury przedstawia się następująco:
Klasy I - III SP
I miejsce - Weronika Uszczyk, Hania Gocyk, Zosia Mrowiec (piosenka), Dawid Budny (wiersz).
II miejsce - Kinga Michalska (piosenka), Wiktoria Badura (wiersz)
III miejsce - Klasa III a (piosenka)

Klasy IV - VI SP
I miejsce - Dominika Szłapka (wiersz), Ewa Kędzierawska, Ania Wencel, Weronika Leporowska, Paulina Pokusińska, Sebastian Baszak (scenka)
II miejsce - Paulina Fleiszok (wiersz) , Martyna Musiolik (fraszołka)
III miejsce - Kinga Krajs, Dominika Oczadły, Marek Magdalena, Zofia Budny, Natalia Redzimska, Klaudia Radecka (piosenka), Martyna Musiolik, Wiktoria Drewniok (wiersz),
Gimnazjum I miejsce- Grzegorz Urbański (wiersz), Kamila Strzyżewska i Magdalena Maćkowiak (piosenka).
Poza konkursem wystapiły: Angelika Skorupa, Justyna Kosińska, Hania Jania z klasy I a SP.

Dziękujemy za piękne występy.

M. Pyszny

Zobacz galerię zdjęć >>>

Kiermasz książki
KSIĄŻKA POD KAŻDĄ CHOINKĄ - zapraszamy na Świąteczny Kiermasz Ksiązki do biblioteki szkolnej. Jak co roku można kupić tanią i ciekawą książkę jako prezent świąteczny dla siebie lub kogoś bliskiego. Kiermasz potrwa 3 tygodnie.

B. Jankowska

Szkolny Konkurs Regionalny
Jak co roku uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez p. A. Gudzik w ramach konkursu regionalnego. Najlepsi zostali nagrodzeni i będą reprezentować naszą szkołę w konkursie gminnym. Oto laureaci:
I miejsce - Dominika Stępień kl. Va
II miejsce - Magdalena Marek kl. IVb, Dominika Szłapka kl. Vb, Paweł Śmietana kl. IVb
III miejsce - Natalia Siembida kl. Va, Paweł Siwek kl. VIa
Zwycięzcom gratulujemy!
Andrzejki w bibliotece szkolnej
Przez dwa ostatnie dni listopada odbywało się ciągłe wróżenie wśród książek. Oczywiście wszystkie przepowiednie traktujemy z przymrużeniem oka. Chodzi o dobrą zabawę i przypomnienie tradycji.

B. Jankowska

Dyskoteka andrzejkowa
Dnia 29 listopada 2012 odbyła się dyskoteka szkolna z okazji Św. Andrzeja organizowana przez samorząd uczniowski naszej szkoły. Dyskotekę prowadził DJ Jakub. Muzyka była na czasie. Uczniowie bawili się świetnie, podobały im się szczególnie efekty specjalne. Uczniowie reprezentowali różne style tańca. Był otwarty sklepik z bardzo dobrymi przekąskami oraz napojami dla uczniów.

Szymon Radoliński

Święto Misia

Dnia 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś.
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki - w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek.... Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
My uczniowie SP 5 również uczciliśmy te sympatyczne święto. Zorganizowaliśmy wystawę pluszowych misiaków - było ich aż 60, śpiewaliśmy misiowe piosenki, oglądaliśmy bajki z udziałem misiów. Pani bibliotekarka przybliżyła nam książki, wiersze, gdzie bohaterem jest oczywiście miś. Uczennice klasy Vb przedstawiły bajkę A. Mickiewicza pt.: "Przyjaciele", skąd pochodzi przysłowie niedźwiedzie,że "prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie". W czasie przerw zajadaliśmy się babeczkami i żelowymi misiami.
W tym dniu poznaliśmy laureatów konkursu "MIsiowe wiersze i kołysanki". Zwyciężył wiersz Wiktorii Sobczak z klasy IV b, ponadto wyróżniono wiersze H. Gocyk, W. Tokarza, M. Marek.
Mimo coraz nowocześniejszych zabawek moda na misia nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś".
STO LAT MISIU

M. Albrecht, B. Jankowska

Przeczytaj nagrodzony wiersz >>>

Komunikat Dyrektora szkoły
Informujemy, że dnia 10 grudnia 2012r. (poniedziałek) odbędą się zebrania ogólne rodziców.
O godz. do 16.00 zapraszamy wszystkich na salę gimnastyczną na spotkanie z panią psycholog.
Około godziny 17.00 spotkanie w klasach gdzie wychowawcy poinformują o zagrożeniu ucznia oceną niedostateczną z poszczególnych przedmiotów oraz naganną oceną z zachowania.
11 Listopada- Święto Niepodległości

Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym.
11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Ogromną rolę w odzyskaniu niepodległości odegrał pierwszy marszałek Polski – Józef Piłsudski.
Ogromny patriotyzm, bohaterstwo i walkę Polaków o wolną Polskę przedstawili w programie artystycznym uczniowie klasy III b oraz IV b. O oprawę muzyczną zadbała pani A. Jędrzejak wyśpiewując wraz z chórem stare pieśni wojskowe.
1 listopada

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy
tylko co nieważne jak krowa się wlecze
najważniejsze tak prędkie że nagle się staje
potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
kiedy myślimy o kimś zostając bez niego... (ks. Jan Twardowski )

Uroczysty apel przygotowała klasa II a.

Komunikat Dyrektora szkoły
Informujemy, że dnia 5 listopada 2012r. (poniedziałek) odbędą się dni otwarte w godz. do 16.00 do 17.00.
O godzinie 16.00 zapraszamy na stołówkę szkolną, rodziców uczniów klas VI. Celem spotkania jest omówienie wyników sprawdzianu po szkole podstawowej.
Tydzień Papieski

W dniach od 15 października do 19 października w naszej szkole przeżywaliśmy "Tydzień Papieski", który został podsumowany na uroczystym apelu w dniu 22 października. Wtedy uczniowie należący do Szkolnego Koła Caritas wraz z chórkiem szkolnym prowadzonym przez Panią Annę Jędrzejak, przedstawili życiorys Karola Wojtyły w montażu słowno - muzycznym. Po tym przestawieniu zostały rozwiązane konkursy, które odbyły się w ramach "Tygodnia Papieskiego", wręczone nagrody i podziękowania.

Cały ten czas rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Poniedziałek przeżywaliśmy pod hasłem DZIEŃ WSPOMNIEŃ. W tym dniu uczniowie odpowiadali na pytanie dotyczące pontyfikatu Jana Pawła II. Szczęśliwym zwycięzcą tego konkursu okazała się Sara Kasperska z klasy IV b.
Wtorek to DZIEŃ SPORTU. Uczniowie starali się nie spóźniać na lekcje. W klasach zaś wykonywali plakaty o sportach Jana Pawła II. W klasach I - III wyróżnione zostały klasy: II a, III a i III b. W klasach IV - VI najładniejszy plakat wykonali uczniowie z klasy V b. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli też wychowankowie świetlicy szkolnej, którzy oprócz plakatów wykonali też kajaki z Janem Pawłem II. Nagrodą była słodka niespodzianka.
Środa to DZIEŃ RADOŚCI I SŁODKOŚCI. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolorach papieskich, a na długiej przerwie mogli kupić papieskie kremówki, które sprzedały się jak przysłowiowe świeże bułeczki.
Czwartek to DZIEŃ TWÓRCZOŚCI. Drużyny klasowe wykonywały ulubioną pieśń papieża "Barkę". Najlepiej śpiewające, a nawet grające, klasy to: II a, VI a i Va. Wyróżnione zostały też trzy uczennice klasy V b. Nagrodą był dzień bez pytania lub bez zadania domowego.
Piątek był DNIEM MIŁOSIERDZIA. W tym dniu uczniowie mieli zrobić coś dobrego dla innych.

Przeżywany "Tydzień Papieski" przyniósł uczniom wiele radości i emocji. Myślę, że warto powtórzyć taki tydzień za rok.

J. Pluta

Szkolny Konkurs dla uczniów klas III "Najpiękniejszy różaniec"

Jak co roku, uczniowie klas III naszej szkoły wykonywali różańce. Naszym uczniom nie brakowało pomysłów. Najpiękniejsze różańce zostały nagrodzone na uroczystym apelu, który odbył się 22 października 2012r.
I miejsce zajął Adrian Jania z klasy III b - różaniec z masy solnej
II miejsce zajęli Wiktoria Kępa i Patryk Wiśniewski z klasy III b - różaniec z kasztanów
III miejsce zajęli Patryk Machnik z klasy III a - różaniec z pestek jabłka oraz Wojtek Tokarz również z klasy III a - różaniec z gumek recepturek.

Małe upominki otrzymali również:
Mateusz Francik z kl. III a - różaniec z chrupek
Dawid Pawlak z kl. III b - różaniec z folii aluminiowej
Jakub Rajca z kl. III b - różaniec z koralików
Martyna Pikulicka z kl. III b - różaniec z koralików
Patryk Wiśniewski z kl. III b - różaniec z karmy dla kotów

Konkurs fotograficzny

Dzisiejszy świat bombarduje nas natłokiem informacji, niestety w telewizji, radiu i gazetach dominują głównie te złe. Jednak czy nasze życie składa się tylko i wyłącznie ze złych wydarzeń? Jeśli i Ty uważasz, że nie, a w dodatku masz przynajmniej niewielkie zacięcie fotograficzne ten Konkurs jest dla Ciebie!

Nagrody
Nagrody stanowią bony zakupowe o wartości 200 złoty do sklepu ze sprzętem elektronicznym. Organizator przewiduje wręczenie drobnych upominków dla osób wyróżnionych.

Celem konkursu jest ukazanie pozytywnych zmian zachodzących w naszym najbliższym otoczeniu, na terenie miejscowości należących do Powiatu rybnickiego (Czerwionka-Leszczyny, Lyski, Świerklany, Jejkowice, Gaszowice). Należysz ze znajomymi do jakiejś organizacji? Jesteś członkiem jakiejś społecznej inicjatywy? Może dokonano modernizacji twojej szkoły albo infrastruktury publicznej w miejscu w którym mieszkasz? Chcesz się tym z nami podzielić? Nie zwlekaj, czekamy na twoje zdjęcia!
więcej >>>>

Święto Marchewki

11 października obchodziliśmy Święto Marchewki czyli Światowy Dzień Wzroku. W tym dniu pani higienistka badała chętnym uczniom wzrok. na przerwach mozna było smakować ciasto marchewkowe lub soki marchewkowo- owocowe. Najmłodsi przygotowali surówkę z marchewki i jabłek, a uczniowie klas drugich i trzecich popijali sok samodzielnie zrobiony w sokowirówce. Wszystkich częstowano plastrami marchewkowymi. Marchewkowe święto cieszyło się dużym powodzeniem i chyba już na stałe wpisze się w kalendarz imprez i uroczystości szkolnych.

By utrzymać wzrok w jak najlepszej kondycji warto na co dzień praktykować parę zasad. Oto kilka z nich:
Po pierwsze - na wzrok poleca się dietę zawierającą witaminy z warzyw i owoców o intensywnej barwie jak marchewka, papryka, czarne porzeczki. zastanów się czy przypadkiem za rzadko nie sięgasz po te owoce czy warzywa?

Po drugie - należy ograniczyć oddziaływanie na wzrok takich czynników jak komputer, telewizor. zastanów się czy przypadkiem nie spędzasz zbyt dużo czasu przed telewizorem czy komputerem.

Po trzecie - Ważne jest regularne badanie wzroku. jeżeli więc boli cię głowa, nie lubisz czytać i trudno przepisać ci tekst z tablicy koniecznie udaj sie do okulisty.

Z pozdrowieniami -wychowawca świetlicy M. Albrecht.

Komunikat Dyrektora szkoły

W dniu 15 października 2012r.(poniedziałek) o godz.8.00 w Kościele N.S.P.J odbędzie się msza św. w intencji pracowników i uczniów ZS nr 3 oraz w intencji ich rodziców, a także z okazji rozpoczęcia obchodów tygodnia papieskiego w naszej szkole. Wszystkie klasy w tym dniu wychodzą spod szkoły wraz z opiekunami o godz.7.45.
Po powrocie z kościoła pozostałe lekcje odbęda się bez zmian.

Serdecznie zapraszamy

UWAGA! KONKURS

Zapraszamy klasy IV - VI do udziału w konkursie "on-line" na najlepszego anglistę klas IV-VI szkoły podstawowej.
Zrób dobrze, od października 2012r. do maja 2013r., 7 z 8 zadań umieszczonych na stronie szkoły i wrzuć do specjalnej skrzynki pojawiającej się w sali 28, a SUPER NAGRODA gwarantowana. Najlepsi zostaną nagrodzeni w trakcie szkolnego festynu w czerwcu. Uwierz, że będzie warto!!!
Zadania będą się pojawiać na stronie w "Kąciku Anglisty" od 10 do 15 dnia każdego miesiąca, a skrzynkę, gdzie będziesz mógł wrzucać rozwiązania, zobaczysz od 15 do 20 dnia każdego miesiąca - nie przegap szansy na SUPER NAGRODĘ.

Zaczynamy w październiku - bądź wytrwały!!!

Sztafetowe biegi przełajowe

1 października 2012r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pani M. Kempny- Ptaczek i pana P. Kucharzewskiego wzięli udział w Gminnych Zawodach Przełajowych. Drużyna dziewcząt w składzie: Beata Wyleżuch, Klaudia Pikulicka, Klaudia Lenarczyk, Justyna Zawalska, Joanna Krukowka, Oliwia Smołka zajęła III miejsce.
Drużyna chłopców w składzie: Karol Golbik, Kamil Pawlak, Mateusz Pawlak, Krzysztof Gądek, Wojtek Wieczorek, Karol Todorski zajęła również III miejsce.

Sportowcom gratulujemy i czekamy na następne sukcesy!

Sprzątanie Świata

ŚWIAT TO NASZ DOM Kocham, lubię, szanuję ... nie śmiecę" Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja „Sprzątanie świata - Polska”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację "Sprzątanie Świata". Hasło to, nawiązujące do ludowej wyliczanki, ma zachęcić do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i tego konsekwencjami. Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie – lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek - to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg.
Nasza szkoła jak co roku włączyła sie do tej ogólnopolskiej akcji. W klasach odbyły sie pogadanki, gry i zabawy o tematyce ekologicznej. Wyszliśmy też na ulice naszego miasta, by symbolicznie pokazać wszystkim mieszkańcom, że dzieciom i młodzieży zależy na czystości ulic, skwerów, podwórek i placów zabaw.

Komunikat Dyrektora szkoły
Informujemy, że dnia 10 września 2012r. (poniedziałek) odbędą się zebrania rodziców. O godzinie 16.30 zapraszamy na salę gimnastyczną na spotkanie z panią dyrektor. Około godziny 17.00 odbędą się spotkania w klasach z wychowawcami.
Wyprawka szkolna 2012

Kuratorium Oświaty w Katowicach przypomina o zbliżającym się terminie przekazania ostatecznej informacji z województwa śląskiego do Ministra Edukacji Narodowej dotyczącej liczby zgłoszonych do objęcia Rządowym programem pomocy uczniom w 2012r. - Wyprawka szkolna. Ponieważ przeprowadzona analiza realizacji zadania w latach ubiegłych wskazuje na zmniejszenie zakresu udzielanej pomocy, pomimo zapewnienia przez budżet państwa coraz większych środków oraz wprowadzenie dodatkowych mechanizmów ułatwiających otrzymanie wsparcia , Kuratorium Oświaty w Katowicach zwraca się z prośbą o pomoc w realizacji programu, tak by zarówno spełniających kryterium dochodowe, jak i uczniów z rodzin niespełniających kryterium dochodowego w przypadkach okreslonych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej. Zgodnie z art. 7 tejże ustawy pomoc może być udzielana osobom i rodzinom w szczególności z powodu: ubóstwa, sieroctwa, bezdomności, bezrobocia, ciężkiej choroby, niepełnosprawności, przemocy w rodzinie, potrzeby ochrony macierzyństwa lub wielodzietności, bezradności w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego, zwłaszcza w rodzianach niepełnych lub wielodzietnych, braku umiejętności w przystosowaniu do życia młodzieży opuszczajęcej całodobowe placówki opiekuńczo-wychowawcze, trudności w integracji cudzoziemców, którzy uzyskali w Rzeczpospolitej Polskiej status uchodźcy lub ochronę uzupełniającą, trudności w przystosowaniu do życia po zwolnieniu z zakładu karnego, alkoholizmu lub narkomanii, zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej, klęski żywiołowej lub ekologicznej. Pomoc, o której mowa powyżej przyznawana jest, na podstawie decyzji dyrektora szkoły, do której uczęszcza uczeń.

Szczególowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rok szkolny 2012/13 rozpoczęty!
Opaleni, z uśmiechami na twarzach, gotowi do dalszej nauki wróciliśmy do szkolnych ławek i książek. W naszym życiu wiele rzeczy uległo zmianie. Nie tylko jesteśmy starsi, mądrzejsi, ale mamy nowe postanowienia. Jak co roku serdecznie powitaliśmy pierwszoklasistów. Niestety mamy tylko jedną pierwszą klasę, której wychowawcą została pani T. Kieś.
Życzymy im połamania piór i długopisów na kartkówkach i sprawdzianach. A wszystkim uczniom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz najlepszych wyników w nauce.
Zapraszamy do zapoznania się z:
- listem Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego
- listem Rzecznika Praw Dziecka z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego

Lista podręczników na rok szkolny 2012/13
Informujemy, że na naszej stronie w dziale "RODZICE- Zestaw podręczników" dostępne są już listy podręczników, jakie będą obowiązywać w roku szkolnym 2012/13.

 
Nasze certyfikaty
 
 
Konkursy
Zagłosuj na 

nas! Szukaj w Interkl@sie!
Zagłosuj na naszą stronę
 

I miejsce w roku
szkolnym 2007/08
 
www.edukator.org.pl
Wyróżnienie w roku
szkolnym 2003/04
2004/05
III miejsce w 2006/07
 
 
 Copyright©SP5 2012/2013 >> DO GÓRY >> >>STRONA GŁÓWNA<<