Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3 Slideshow Image 5 Slideshow Image 6 Slideshow Image 7 Slideshow Image 8
Świąteczne spotkanie społeczności Zespołu Szkół nr 3 w CKE

10 stycznia w wypełnionej po brzegi sali CKE w Czerwionce odbyło się świąteczno - noworoczne spotkanie uczniów, pracowników szkoły, rodziców i dziadków oraz przyjaciół Zespołu Szkół nr 3. Okazji do uroczystego spotkania było kilka: minione święta Bożego Narodzenia, obchodzone w ubiegłym roku stulecie SP 5 oraz nadchodzący Dzień Babci i Dzień Dziadka.

Wszystkich gości na początku spotkania powitała pani dyrektor ZS 3 - Małgorzata Marciniak, wyrażając swą wdzięczność za liczne przybycie oraz zapraszając do podziwiania talentów uczniów ZS 3.
Życzenia świąteczne i noworoczne zebranym widzom i uczniom złożyli pan burmistrz Wiesław Janiszewski oraz pan wicestarosta Marek Profaska.
Uczniowie szkoły od najmłodszych po najstarszych przedstawili dla swych bliskich bardzo bogaty program artystyczny, na który składały się: kolędy w wykonaniu chóru i solistki - Klaudyny Siwek, popis zespołu dzwonkowego, fletowego, jasełka zaprezentowane przez uczniów klas II b, II d, IV a, VI a SP 5 oraz II b, II c, III a, III b G4, a także wiersze, śląskie recytacje, obszerne fragmenty programu ze stulecia szkoły i czarujące występy o tematyce świątecznej i zimowej klas I a, II a, II d, II c, III a, III b, III c, popis tańca nowoczesnego uczennic klas VI a SP 5 i III a G 4. Uroczystość prowadzili nagradzani w konkursach recytatorskich uczniowie klasy VI a - Hanna Gocyk, Miłosz Marszałek, Wojtek Pluta, III a - Karol Bociek, Dominika Szłapka, Weronika Strzelczyk, II c - Anna Jakubczyk. Spotkanie uświetnione zostało przez występ chóru uczniów, absolwentów szkoły, rodziców i nauczycieli. Całość widowiska została dopełniona poprzez wspaniałą prezentację multimedialną ukazującą przeszłość i teraźniejszość szkoły. Do uroczystości włączyła się również aktywnie Rada Rodziców, która przygotowała dla zebranych widzów cegiełki i pierniczki, a dla występujących uczniów słodki poczęstunek. Piękna akademia była efektem wspólnej pracy i zaangażowania zespołu nauczycieli, uczniów, pracowników szkoły, którzy po raz kolejny pokazali, jakim dysponują potencjałem i jak wspaniale potrafią współpracować i się uzupełniać.

No bo po prowdzie we naszyj szkole umiom fajrować i lubiom świyntowanie

Noworoczne spotkanie społeczności szkolnej ZS3 miał również cel charytatywny, połowa środków zebranych z okolicznościowych cegiełek zostanie przeznaczona na rzecz dzieci z Aleppo.

Niech wszystkim naszym bliskim towarzyszą w Nowym Roku życzenia wypowiedziane na koniec spotkania w CKE:

Kochani Babciu i Dziadku, Mamulko i Tatulku, nasi przyjaciele, poczciwe Ślązoki!
Życzymy Wom, cobyście byli bez cołki rok wyzgerni jak nowonarodzony Pon Boczek w Betlyjce,
Niych w Waszych chałpach bydzie takie rodzinne ciepło jak w betlejemskim żłobeczku
i niych sie o Wos troszczy Nojswiyntszo Panienka.
Trzymejcie się zdrowo. Łostańcio z Ponboczkiym
Tego Wom życzą
Dziecka i rechtory z Zespołu Szkoł numer 3.

Zapraszamy do obejrzenia: