W poniedziałek 17 lutego 2020 r. w naszej szkole obchodziliśmy po raz pierwszy

Światowy Dzień Kota

Święto obchodzone corocznie 17 lutego we Włoszech (od 1990) i w Polsce obchodzony po raz pierwszy 19 lutego 2006 z inicjatywy Miesięczników "Kot". Wojciech Albert Kurkowski, pomysłodawca obchodów tego święta, propaguje akcje pomocy bezdomnym kotom pod hasłem "Rasowce - dachowcom", podczas której zbierają dary na rzecz pomocy bezdomnym zwierzętom, mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka. Niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.
Koci tydzień miał na celu uwrażliwić uczniów na los tych zwierząt, zwłaszcza zimą, kiedy powinniśmy pomóc kotom przetrwać ten ciężki i trudny czas.

W poniedziałek mile widziany był ubiór z kocim motywem lub maskotką.

We wtorek, aby przybliżyć dzieciom sylwetkę bohatera tygodnia, czyli kota, przygotowano prezentację przedstawioną przez klasę III a. Klasy I-III SP mogły dowiedzieć się, czy kot mnie kocha?, jak możemy okazać miłość swojemu kotu? Przedstawiono również popularne powiedzenia, przysłowia o kotach, ciekawe książki i bajki związane z naszym bohaterem, a także kilka ciekawostek na temat tych niezwykłych zwierząt.

W środę uczniowie wykonali pacynki na palce, oczywiście w głównej roli "Kot".

W czwartek najodważniejsi uczniowie przebrali się za kota do konkursu na Najciekawszy strój kota.
Uczniowie wyróżnieni za najciekawszy strój kota: Zuzanna Zarzycka Ia, Nina Jarosz Ia, Katarzyna Malinowska IIc, Amelia Kędrzyńska Ib, Wiktoria Steuer Ib, Magdalena Szczeponik IIIa, Emilia Gonciarz IIIa, Maja Kachel IIIa i Angelika Gołębiowska IIIa.

Do tego dnia zorganizowaliśmy w Naszej Szkole Akcję Charytatywną dla Bezdomnych Kotów w schroniskach. Wszystkie dary przekazaliśmy do Punktu Przetrzymań w Czerwionce- Leszczynach. Nasza Szkoła wzięła udział w akcji "WALENTYNKOWE SERCE DLA ZWIERZAKÓW", w której otrzymaliśmy dyplom przyjaciela zwierząt. Wszystkim uczniom z edukacji wczesnoszkolnej bardzo dziękuję za udział w zbiórce. Na zdjęciach: efekt naszej zbiórki- Dary dla kotów.

W piątek odbył się konkurs techniczno - plastyczny pt.:Najładniejsza maska karnawałowa w stylizacji kocich oczu. Podsumowanie konkursu odbyło się 25 lutego.
Wyróżnieni uczniowie: Wiktoria Matusiak Ia, Zuzanna Zarzycka Ia, Nina Jarosz Ia, Patryk Sypkowski Ib, Martyna Jaszczak Ib, Lena Adamczyk Ib Maciek Żmijewski IIIa, Maja Kachel IIIa, Milena Bilig IIIa i Emilia Gonciarz IIIa.
Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymały nagrody pocieszenia.

Światowy Dzień Kota stał się pretekstem do zwrócenia uwagi uczniom na potrzeby zwierząt.