Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3 Slideshow Image 4

Najlepsi uczniowie

Szkoła Odkrywców Talentów

Zespół Szkół nr 3 Szkoła Podstawowa nr 5 otrzymała zaszczytny tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”, który stanowi wyróżnienie dla placówek, przyczyniających się w istotny sposób do odkrywania i wspierania zainteresowań oraz uzdolnień dzieci i młodzieży.
Tytuł ten przyznawany jest przez Ośrodek Rozwoju Edukacji szkołom, które prowadzą rozwijają zainteresowania uczniów w sferze artystycznej, sportowej, technicznej, przedmiotowej lub obywatelskiej.

Dobre praktyki dotyczące rozwijania zainteresowań i uzdolnień to materiały edukacyjne, adresowane zarówno do nauczycieli, jak i uczniów a także rodziców.

Przykłady:

1. Dlaczego należy chronić lasy? - spotkanie ze strefami roślinnymi Ziemi.
  2. Jak dbać o zdrowie?
  3. Kibicuję fair-play
  4. Poznanie przez uczniów edukacji wczesnoszkolnej (regionu nadmorskiego) tradycji i zwyczajów śląskich. Promocja Śląska.
  5. Świat roślin wokół architektury historycznej naszej miejscowości.